05 már
Mobilitás a járvány idején
A járványügyi helyzetben is tanulhatnak külföldön a hallgatók, illetve szakmai gyakorlatot is szerezhetnek a mobilitás révén. Meghirdették a 2021-2022-es tanévre vonatkozó Erasmus+ pályázatait, az Európai Unió tagállamai mellett összesen 33 ország vesz részt a programban.
01 már
Kínai adomány a debrecenieknek
Mintegy 3 ezer egyszer használatos maszkot adományozott pénteken a hazánkban tanuló diákokat tömörítő Kínai Önkéntes Szolgálat. A járvány elleni védekezés nélkülözhetetlen eszközét a Debreceni Egyetemen tanuló kínai diákok a BTK Konfuciusz Intézetének segítségével juttatták el civil szervezetekhez.
26 feb
Párbeszéd a modellváltásról
Egyetemi vezetőkkel egyeztetett Stumpf István február 24-én a Debreceni Egyetemen. A modellváltásért felelős kormánybiztos szerint az átalakulás tovább erősítheti azokat a gazdasági és szervezeti folyamatokat, amelyek már elindultak a debreceni intézményben.
18 feb
Távoktatás nemzetközi szinten
Közös magyar-amerikai virtuális nyelvtanulási programot és nyelvészeti kutatószemináriumot indít tavasszal a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és az amerikai Indiana Egyetem. A programban 37 elsőéves, alap-, tanár- és mesterszakos hallgató vesz részt.
17 feb
Nemzetközi tanulmánykötet Trianonról
A 100 éves évfordulóhoz kapcsolódva új, idegen nyelvű tanulmánykötet jelent meg Trianonról a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének kiadásában. A kiadvány összeállításában a DE szakemberei mellett az intézet külföldi partnerei is szerepet vállaltak.
15 feb
Kínai Holdújév kirakatkiállítás
A kínai Tavaszi Fesztivál keretében a Tiencsini Képzőművészeti Akadémia 39 művészének alkotásaiból nyílt kiállítás február 12-én Debrecenben, a Piac utca 28/c alatti üzlet kirakatában. A tárlatot az egyetem Konfuciusz Intézete, a Tianjin Foreign Studies University és a város közösen szervezte.
12 feb
Közös megemlékezés
A gályarab-szabadítás emléknapján, február 11-én közös megemlékezést és koszorúzást tartott a Debreceni Református Hittudományi Egyetem és a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszéke a Kollégium és a Nagytemplom között kialakított Emlékkertben álló Gályarabok emlékoszlopánál.
11 feb
Oktatás–Informatika–Pedagógia 2021
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete, valamint a Debreceni Akadémiai Bizottság Neveléstudományi Munkabizottsága február 12-én, pénteken rendezi meg több tudományterületet átölelő szakmai tanácskozását.
03 feb
„egy sima – egy fordított"
Összesen 115 pályamű érkezett a Debreceni Egyetemi Színház (DESzínház) első alkalommal meghirdetett, „egy sima – egy fordított" elnevezésű műfordítói pályázatára. A szakmai bírálatra az egyetem nyelvész oktatói mellett országos szaktekintélyeket is felkértek a szervezők.
25 jan
Online folytatódik a tanév
Egy hét múlva, február 1-én regisztrációs héttel kezdődik a 2020/21-es tanév második féléve a Debreceni Egyetemen. A tanítás a vizsgaidőszakot követően távolléti oktatás formájában folytatódik.