05 már
Koronavírus: a Debreceni Egyetem intézkedései
Megalakult a DE Járványügyi Munkacsoport az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében. A kockázatosnak ítélt területekre a dolgozók hivatalos utazásait felfüggesztették, az érintett területekről 3 héten belül visszaérkezett, valamint beteg hallgatóktól azt kérik,maradjanak otthon.
27 feb
Tudományos elismerés
A Debreceni Egyetem több oktatója is magas rangú szakmai elismerést vehetett át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Bizottságának (MTA DAB) február 26-án tartott éves közgyűlésén.
17 feb
„Oktatás – Informatika – Pedagógia”
A digitális pedagógia tudományban és oktatásban betöltött szerepe állt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete és az MTA DAB Neveléstudományi Munkabizottsága közös szakmai konferenciájának középpontjában, amelyet pénteken rendeztek a DAB Székházban.
13 feb
Látogatási tilalom a klinikákon is
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el péntektől a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az influenzajárvány miatt, a betegek védelme érdekében. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban továbbra is érvényben van a korlátozás.
13 feb
Nagyköveti látogatás az egyetemen
Az oktatás és gazdaság területéhez kapcsolódó együttműködési lehetőségekről egyeztetett Izrael magyarországi nagykövete, Yacov Hadas-Handelsman bemutatkozó látogatásán. A diplomatát Bartha Elek oktatási rektorhelyettes fogadta.
11 feb
Hála és kegyelet
Közös emlékülést tartott a gályarab-szabadítás emléknapján, február 11-én a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Egyháztörténeti Tanszéke, a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszéke és a Magyar Emlékezethelyek Kutatócsoport.
07 feb
Bölcsésznek lenni a legjobb!
Új és megújuló képzésekkel, tehetséggondozási programmal, külföldi nyelvtanulási lehetőségekkel és pezsgő hallgatói élettel várja a következő tanévben a leendő elsőéveseket a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara (BTK).
06 feb
Téged is vár a BTK!
A középiskolások a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar (BTK) képzéseivel, az alapszakos hallgatók pedig a mesterképzésekkel ismerkedhettek csütörtökön a kari nyílt napon a Főépület tantermeiben.
05 feb
Német. Karrier. Siker.
A „Deutsch.Karriere.Erfolg.” kampány keretében a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Germanisztikai Intézete az ITSH-val, és a Debreceni Német Kulturális Fórummal közösen rendezte szerdán a középiskolások német nyelvi versenyének döntőjét.
24 jan
Csendes megemlékezés
Koszorú elhelyezésével, gyertyagyújtással tartottak megemlékezést a Debreceni Egyetem szombaton, tragikus körülmények között elhunyt hallgatója tiszteletére.