25 jan
Online folytatódik a tanév
Egy hét múlva, február 1-én regisztrációs héttel kezdődik a 2020/21-es tanév második féléve a Debreceni Egyetemen. A tanítás a vizsgaidőszakot követően távolléti oktatás formájában folytatódik.
22 jan
Online kiadványbemutató a BTK-n
Nemzetközi érdeklődés kísérte a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete által kiadott Hungarian Journal of English and American Studies elmúlt évben megjelent két lapszámának online bemutatóját.
NeurotechEU: elindult a program
A Debreceni Egyetem (DE) oktatói, kutatói és hallgatói közül is sokan követték a nyolc ország vezető felsőoktatási intézményei által az idegtudományok fejlesztésére létrehozott NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nemzetközi, online nyitórendezvényét.
Rendhagyó professzori kinevezések
Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől vette át egyetemi tanári kinevezését a Debreceni Egyetem két új professzora. Pósán Lászlót és Szabó Zoltánt Szilvássy Zoltán rektor is köszöntötte a jeles esemény alkalmából.
Az egyetem új professzorai
Egyetemi tanári kinevezésről szóló okiratokat adtak át ünnepélyes keretek között a Debreceni Egyetem (DE) Főépületében szerdán. Az intézmény új professzorai talárba öltözve kapták meg oklevelüket.
Konferencia a nyelvtanulásról
Közös nemzetközi webináriumot rendezett az orosz mint idegen nyelv tanításának módszertanáról a Taganrogi A.P. Csehov Pedagógiai Főiskola és a Debreceni Egyetem Orosz Központja.
Fiatal Ruszisták Fóruma
Könyvbemutatóval egybekötött online konferenciát tartott fiatal ruszisták közreműködésével a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szlavisztikai Intézete és az Orosz Központ a Magyar Tudomány Ünnepe keretében.
Felvételinél is bölcs döntés a BTK
Patinás múlt, folyamatos fejlődés, töretlen népszerűség, biztos jövőkép – röviden így lehet összefoglalni a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán (BTK) zajló oktató-, kutató- és tudományos munkát.
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
Online TDK a Debreceni Egyetemen
Magyar és külföldi hallgatók részvételével idén online rendezte meg hagyományos Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) a Debreceni Egyetem. A legjobbak jövőre részt vehetnek az országos megmérettetésen is.